SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embelsire me mjalte dhe manaferra
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
4008
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-50 g xhelatine
-5 decilitra qumesht
-160 g mjalte
-Manaferra
-Arra
-4 te verdha veze

Pergatitja:

Ngroh 160 g mjalte ne zjarr derisa te behet nje mase e lengshme. Me pas ne tenxheren ku eshte mjalti bashko edhe qumeshtin dhe 4 te verdhat e vezeve te rrahura.

Lere ne zjarr per pak minuta, pastaj hiqe dhe shto xhelatinen, te cilen me pare duhet ta kesh zbutur ne uje. Hidhe masen e krijuar ne nje forme pudingu dhe pastaj fute ne frigorifer. Lere te ftohet per 5-6 ore.
Pasi te jete formuar, nxirre nga frigoriferi, permbyse ne nje ene dhe hidhi persiper mjalte, manaferra dhe arra.

Servohet e ftohte.
Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »