SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Llazanje me salce
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
4396
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

- 300 gr lazanja te thata
- 50 gr thelpinj arrash
- borzilok
- 3 thelpinj hudhre
- 700 gr djathe parmixhan te grire
- 50 gr djathe kaçkavall te grire
- vaj ulliri
- piper te bluar, kripe, gjalpe

Pergatitja
Fillimisht pergatisni salcen: ne enen e mikserit fusni borzilokun. Shtoni parmixhanin dhe kaçkavallin e grire, tre thelpinj hudher te copetuar, thelpinjte e arrave, nje gote vaj ulliri, kripe, piper te bluar dhe grijeni ne mikser derisa te behet nje mase e njetrajtshme dhe kremoze.

Zieni ne uje te bollshem lazanjat (uji duhet te jete i kripur dhe me mire shkojne lazanjat e bardha sesa ato te gjelbra me spinaq). Ziejini, vendosini ne nje pelhure dhe lerini te thahen.

Ne shtresat e lazanjes shtroni salcen dhe ne çdo shtrese hidhni pak gjalpe. Pasi te mbaroni me salcen, shtroni djathin dhe gjalpe.
Nese eshte e nevojshme mund ta holloni salcen me pak uje nga te makaronave.

Vereni ne furre ne 1800 e lereni derisa shtresa e siperme e lazanjes te kete marre ngjyre.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »