SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kek te vegjel me krem djathi
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
4397
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:
Perziejini mire dhe lerini menjane:

-200 gr. krem djathi ne temp. e dhomes
-1/3 filxhan caji sheqer
-1 veze
-1 filxhan caji cokollat e grire

Ne nje tas te madh perzieni:
-3 filxhan caji miell
-2 filxhan caji sheqer
-1/2 filxhan caji kakao
-2 luge caji sode buke
-1 luge caji kripe

Pastaj shtoni:
-1 luge caji vanilje
-1 1/2 luge gjelle uthull
-2/3 filxhan caji vaj gjelle
-2 filxhan caji uje

Pergatitja:

Perziejini me nje pirun. Brumi qe formohet eshte i lingshem. Merrni nje tave me forma per kek te vegjel dhe lyejeni secilen forme me pak margarine. Mbushini format e kekeve te vegjel 2/3 me brumin cokoolate dhe shtoni nga nje luge caji me perzierjen e djathit ne mes te secilit prej tyre. Piqini ne 180°C per 20 – 25 minuta. Kur te ftohet hidhuni siper kremin e djathit.

Kremi i djathit:
Perziejini te gjithe keta perberes dhe rrihini mire:
-3 luge gjelle margarine
-100 gr. krem djathi
-1 3/4 filxhan caji sheqer puder
-1/2 luge caji vanilje

Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »