SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Salce jeshile
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
4401
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perbersit:

-1 fete buke italiane
-uthull e kuqe
-nje tuf majdanozz I fresket
-2 thelpinj hudher
-1 veze e ziere mire
-1 filxhan I madh vaj ulliri
-kripe dhe piper per shije

Zhyteni buken ne uthull per rreth 20 minuta. Grini majdanozin dhe hudhrën sëbashku derisa ti keni grire holle fare. Ne perzjerjen me majdanoz e hudher ne nje tas, shtoni te verdhen e vezes se zier( mos e perdorni te bardhen).

Shtrydheni buken derisa te thahet dhe thermojeni ne tas. Duke shtuar nga pak vaj ulliri perzjejeni vazhdimisht derisa te krijoni nje salce kremoze. Sperkateni me kripe dhe piper, dhe ruajeni ne frigorifer derisa te jeni gati per ta perdorur.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »