SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Jojo Moyes - Vajza që le pas
Çmimi :
€12.00
Kategoria :
Postuar :
4 Korrik '14
ID e produktit :
44133
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Në romanin "Vajza që le pas" të shkrimtares Jojo Moyes, artisti francez Eduard Lëfevrë pikturon një portret të gruas së tij, Sofisë, para se të largohet për t'u bashkuar me regjimentin kur shpërtheu Lufta e Parë Botërore. Sofia kthehet në hotelin e familjes së saj në fshatin San Peron, ku e var në mur atë pikturë.
Kjo pikturë do jetë motori i pjesës së dytë të romanit që zhvendoset në kohët moderne. Kujt do t'i përkasë kjo pikturë? Nga ra në duart e Davidit? Trashëgimtarët thonë se e duan ngaqë përfaqëson trashëgiminë e tyre kulturore, po mos vallë kanë ndërmend ta shesin kundrejt një shume të majme parash? Liva nuk mund të heqë dorë nga piktura dhe nis betejën ligjore...
Informata rreth publikuesit
Libraria Buzuku Bookshop
Prishtinë
044248934
Ferizaj [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »