SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
I përndjekuri i dashurisë - Dritëro Agolli
Çmimi :
€6.00
Kategoria :
Postuar :
4 Korrik '14
ID e produktit :
44136
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Poeti i mirënjohur shqiptar (ri)gjen lexuesin besnik me librin e fundit 'I përndjekuri i dashurisë' sikur për t'i thënë: edhe ne brezi i 'vjetër' dijmë të shkruajmë mbi dashurinë, veçse ishin kohë dhe ideale tjera dje e prandaj himnizonim e këndonim atdheun, janë kohë tjera sot dhe dashurinë e kemi qendër. Në shitje është edhe verzioni në CD, lexuar në zë nga vetë Dritëro Agolli si një testament lexuesve që do vijnë. 82 poezi të përmbledhura në një libër formati simpatik, që iu bën ta shihni dashurinë siç e sheh një poet me një bagazh që pak autorë kanë..
Informata rreth publikuesit
Libraria Buzuku Bookshop
Prishtinë
044248934
Ferizaj [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »