SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Krimet e Oksfordit - Guillermo Martinez
Çmimi :
€6.00
Kategoria :
Postuar :
4 Korrik '14
ID e produktit :
44139
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Romani 'Krimet e Oksfordit' është vlerësuar me çmimin prestigjioz Premio Planeta Argentina, dhe është përkthyer deri tani në më se 35 gjuhë. Falë suksesit të madh, ky roman, vjen edhe në shqip. Gjithashtu, vlenë të ceket se suksesi ka ndikuar që romani në fjalë të përshtatet edhe për ekran.
Vepra ndërtohet mbi ekuacionet matematikore si rrugë drejt gjetjeve për disa krime. Çdo vdekje që shfaqet është e shoqëruar me simbole matematikore. Kësisoji, narratori i ngjarjes që është studenti i ri Argjentinas, vie në përfundim se mënyra e vetme e parandalimit dhe zbulimit të krimeve është dekodimi i simboleve. Studentit i bashkohet edhe profesori i matematikës, Artur Seldom, drejt qëllimit të madh. Ky roman, në njëfarë forme spjegon edhe vështirësinë e zgjidhjes së problemeve (matematikore) kur këto na dalin kaq misterioze...
Informata rreth publikuesit
Libraria Buzuku Bookshop
Prishtinë
044248934
Ferizaj [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »