SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
John Green
Çmimi :
€10.00
Kategoria :
Postuar :
8 Korrik '14
ID e produktit :
45099
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Libri më i kërkuar ngado, vjen në shqip. Pas suksesit të jashtëzakonshëm në shitje në mbarë botën tanimë lexuesi shqiptar mund ta ketë në dorë edhe në gjuhën shqipe.
Historia e Hezëllit, gjashtëmbëdhjetë vjeç, është nga historitë që përfundojnë me lot më sy. E diagnostikuar me kancer, por me mrekullinë e mjekimit eksperimental që ka dhënë rezultate të papritshme. Mësoi gjithashtu që mrekullitë paguhen herët a vonë: ndërkohë që ajo lëngonte dhe dergjej shtretërve të pavijonëve, bota rendte me shpejtësi, duke e lënë mbrapa me një jetë të thërmuar copërat e së cilës nuk ngjiten më. Një ditë fati e solli që të takojë Augustin, shokun e fatkeqësisë, një tip joshës që e rrëmben dhe e bën për vete me etjen për të jetuar, pasionet, harenë, dhe i tregon që bota nuk ndalet në vend, dhe së bashku mund ta kapin sërish. Por një mëkat fillestar, si një faj i shkruar në yjet e mbrapshta nën të cilat kanë lindur Hezëlli dhe Augusti, koha që kanë në zotërim është një mrekulli, dhe si e tillë duhet paguar.
Informata rreth publikuesit
Libraria Buzuku Bookshop
Prishtinë
044248934
Ferizaj [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »