SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Haloterapia tani edhe ne Kosove
Kategoria :
Postuar :
12 Prill '13
ID e produktit :
4676
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Çfarë është Haloterapia dhe historiku i saj
Haloterapia, e quajtur ndryshe “terapia e kripës” ["halos" në gjuhën Greke do të thotë kripë], është një terapi pa medikamente dhe 100% natyrale, pa asnjë efekt anësor. Ajo zhvillohet në një mjedis të përshtatshëm, me mikroklimë speciale të shpellave dhe minierave të kripës, në një mjedis të kontrolluar të ajrit.
Haloterapia i takon kategorisë së terapive fizikale- pa ilaçe dhe pa metoda invazive të trajtimit të sëmundjes. Përmes kësaj terapie, aerosoli i kripës lirohet vazhdimisht në ajër në mënyrë që ai të inhalohet. Haloterapia kryhet në dhoma speciale me mure dhe dysheme të veshura me kripë, që quhen “Halodhoma”. Halogjeneratori e bën mikronizimin e kripes se paster farmaceutike dhe e liron në “Halodhoma”.
Duke i’u referuar studimeve klinike të qendrave hulumtuese/kërkimore për Haloterapi, në disa vende të botës, Haloterapia dhe inhalimi me kripë të thatë lehtëson dhe ndihmon në përmirësimin e shumë sëmundjeve si:

Alergjit ë nga pluhuri i shtëpise (akarienet)
Alergjitë nga ndotësit industrial
Alergjite nga poleni, dhe lloje te tjera te alergjive
Asthma bronkiale
Asthma alergjene
Riniti alergjik
Sinuziti
Rinosinusopatite
Bronkiti kronik
Bronkoektazia
Bronkospazma
Vështirësitë në frymëmarrje
Kolla e thatë dhe produktive
“Wheezing” pulmonare
Sekrecionet mukozale
Tonsilitet
Faringitet, laringitet
Otitet
Gërhitja
Ftohja dhe gripi
Psoriaza
Eckzema
Dermatiti atopik
Dermatiti i kontaktit dhe neuro-dermatiti
Rehabilitimet postoperative (estetike, sinusëve)
Rehabilitime pas gjendjeve te stres/traumes, dhe depresionit.
Përmirësimin e sistemit imunitar
Edema e mukozës
Informata rreth publikuesit
Gazmend
Pejë
049162122
Nena Tereze nr.5 Peje [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »