SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me Coca-cola
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47977
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me Coca-cola
Përbërësit për petën:
4 vezë
4 lugë sheqer
1 filxhan vaj
4 lugë kakao
5 lugë miell
1 pluhur për pjekurina
si dhe 400 ml koka kollë në vend sherbeti.
Përbërësit për fillin:
300 gr keksa të bluar
200 gr sheqer pluhur
200 gr margarin
200 gr kikirika të bluar(pa kripë)
250 ml koka kollë

Përbërësit për dekorimin:
2 kese shllag me shije çokolade
250 ml koka kollë.

Përgatitja:
Rrahim vezët me sheqer,shtojmë vajin pastaj miellin,kakaon dhe pluhurin për pjekurina.
Përziejmë mirë e qesim në tepsi të lyer me yndyr dhe të përmillur.Pjekim në temperaturë 200*C.
Pasi të ftohet ia qesim koka kollën.
Përgatitja e fillit:
Rrahim margarinën me sheqer pluhur.Shtojmë keksat e bluar dhe kikirikat dhe përziejmë mirë.Në fund shtojmë koka kollën.I përziejmë dhe e qesim mbi pandispanjën e ftohur.
250 ml koka kollë i rrahim me mikser me 2 kese shllag dhe e dekorojmë ëmbëlsirën përmbi.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »