SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kadaif me krem
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47979
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Kadaif me krem
Përbërësit:
300 gr kadaif
1 gotë e gjysëm sheqer për kadaifin
5-6 lugë sheqer për kremin
1 gotë arra të bluara
100 gr margarin
1 l qumësht
4 lugë miell
3 lugë nisheste
1 e verdhë e vezës
200 ml ajkë e ëmbël
1 sheqer vanile
Përgatitja:
Kadaifin e grimcojmë imët.Në një enë pak më të madhe qesim kadaifin,arrat ,margarinën dhe sheqerin.I fërgojmë në temperaturë të ulët duke i përzier pandërprerë deri të marrin ngjyrë karameli.
E lejmë anash që të ftohet.Në ndërkohë ziejmë kremin.
1 l qumësht e përziejmë me sheqer,miell,nisheste vanil sheqer dhe të verdhën e vezës.Ziejmë në zjarr të ngadalshëm deri sa të trashet duke e përzier pandërprerë.
Pasi të ftohet kremi i shtojmë 200 ml ajkë të rrahur me mikser.
Në tepsi qesim gjysmën e kadaifit e rrafshojmë mirë pastaj qesim te gjithë kremin.Mbi krem qesim gjysmën tjetër të kadaifit.
P.S.Kjo ëmbëlsirë mund të përgatitet edhe me djath pa kripë apo mocarela.
Mënyra e përgatitjes eshte pothuajse e njejtë përveq se kadaifi piqet pasi t`i shtohet mocarella.Pasi të piqet,ftohet dhe në fund i qitet sherbeti i nxehtë(jo valë).
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »