SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Këpurdha me mish të bluar
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47982
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Këpurdha me mish të bluar
Përbërësit:
500 gr mish të bluar
1 vezë
3 lugë galetë
krip
biber
3 lugë ujë
rreth 12 këpurdha
vegetë dhe majdanoz

Përgatitja:
Përziejmë mishin e bluar me te gjithë përbërësit e tjerë përveq këpurdhave.
Ngjeshim me dorë që të fitohet një masë kompakte.
Këpurdhat i pastrojme dhe i lejmë anash.Nga mishi i bluar formojmë toptha i shtypim pak me dorë dhe në mes vendosim një këpurdhë.Mbështjellim mirë dhe i fërgojmë në vaj të nxehtë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »