SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me qershi
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47983
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me qershi
Përbërësit:
4 vezë
250 gr margarin
250 gr sheqer
250 gr miell
1/2 pluhur për pjekurina
1 sheqer vanile
700 gr qershi(ose vishnje)
Nevoitet edhe sheqer pluhur për dekorim.
Përgatitja:
Fillimisht pastrojmë qershitë nga bërthamat.
Pastaj rrahim të verdhat e vezëve me sheqer dhe sheqer vanile.I shtojmë margarinën e shkrirë.Shtojmë edhe miellin me pluhurin për pjekurina dhe perziejmë.Në fund shtojmë të bardhat e vezëve të rrahura në shkumë të fortë dhe përziejmë mirë me lugë.
Krejt në fund i shtojmë qershitë (te cilat fillimisht i rrotullojmë pak në miell)
Masën e qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe të përmillur.Pjekim në temperaturë 200*C rreth 30-40 minuta.
Kur të ftohet i qesim mbi sheqer pluhur.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »