SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Muffins me puding çokolade
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47984
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Muffins me puding çokolade
Përbërësit:
2 vezë
3 gota të ujit miell
1 gotë e gjysëm sheqer
3 lugë çokoladë pluhur(Nesquik)
1/2 pluhur për pjekurina
1 sheqer vanile
200 ml qumësht
150 ml vaj
1 puding çokolade dhe 500 ml qumësht për përgatitjen e pudingut
Përgatitja:
Fillimisht ziejmë pudingun sipas udhëzimit në paketim.
Në një enë përziejmë miellin,sheqerin,çokoladën pluhur,vanil sheqerin dhe pluhurin për pjekurina.
Në enën tjetër përziejmë vezët,qumështin dhe vajin.Pastaj bashkojmë të dy masat.
Në kallëpe për muffin qesim një lugë gjelle nga masa e përgatitur ,pastaj qesim një lugë puding(të zier) mbi puding edhe një lugë nga masa.Pjekim rreth 20 minuta në temperaturë 200*C.
Në vend të pudingut mund t`i mbushni edhe me "Nutella".
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »