SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me limon
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47985
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me limon
Përbërësit:
2 vezë
150 gr margarin
200 gr sheqer
1 sheqer vanile
120 gr miell
100 gr nisheste
1 pluhur për pjekurina
100 gr kos
2 limona
pak krip
Përgatitja:
Fillimisht rrahim të bardhat e vezëve me pak krip.
Në një enë tjetër përziejmë margarinën e zbutur,sheqerin,vanil sheqerin dhe në fund i shtojmë të verdhat e vezëve.
Përziejmë mirë pastaj i shtojmë kosin,lëngun e limonave,miellin e përzier me nisheste dhe pluhur për pjekurina.Perziejmë përsëri dhe në fund i shtojmë shkumën nga të bardhat e vezëve.
Përziejmë ngadal.Pjekim në temperaturë 180*C rreth 50 minuta.Përmbi i qesim sheqer pluhur.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »