SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Katrorka me kokos
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47986
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Katrorka me kokos
Përbërësit:
2 vezë
200 gr sheqer
2 dl vaj
2 dl qumesht
400 gr miell
1 pluhur për pjekurina

Përbërësit për çokoladën për lyerje:
100 gr çokolatë kuzhine
250 gr margarin
200 gr sheqer
5 lugë qumësht
200 g kokos
Përgatitja:
Fillimisht rrahim vezët me sheqer pastaj shtojmë qumështin dhe vajin dhe në fund shtojmë miellin e përzier me pluhur për pjekurina.
Pjekim në temperaturë 200*C rreth 15 minuta.
Përgatitja e çokolatës për lyerje:
Të gjithë përbërësit (përveq kokosit) i qesim në një enë dhe i ziejmë në zjarr të ngadalshem duke i përzier pandërprerë deri sa të formohet një masë kompakte.
Pasi të ftohet ëmbëlsira e prejmë në katrorë të cilët i zhysim në çokolatën e parapërgatitur pastaj i rrotullojmë në kokos.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »