SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kungulleshka në furrë
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
47987
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Kungulleshka në furrë
Përbërësit:
3 kungulleshka
2 vezë
krip
galetë
susam
vaj
nisheste
Përgatitja:
Qërojmë kungulleshkat dhe i prejmë në rrathë.I kriposim dhe i lejmë anash që të lëshojnë ujin rreth (30 minuta).
Pas kësaj kohe i marrim një nga një i shtijmë së pari në nisheste pastaj në vezë të rrahura,pastaj në galetë dhe në fund në susam(vetem nga njëra anë).
I radhitim në tepsi të shtruar me letër të yndyrshme.Përmbi i qesim nga pak vaj dhe i pjekim në temperaturë 200*C rreth 15 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »