SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me çokolatë
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47988
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me çokolatë
Përbërësit për pandispanjën:
6 vezë
6 lugë sheqer
6 lugë miell
1 dl qumësht
1 pluhur për pjekurina
3 lugë kakao
Përbërësit për kremin:
1 l ajkë e ëmbël
500 gr çokollatë
Përgatitja:
Fillimisht rrahim vezët dhe sheqerin me mikser.Pastaj i shtojmë përbërësit e tjerë.Përziejmë mirë dhe masën e qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe të përmillur.
Piqet në temperaturë 180*C rreth 20 minuta.
Deri sa të piqet ëmbëlsira përgatisim kremin.
1 litër ajkë e nxejmë (nuk ben të vlohet) i shtojmë çokolllatën e coptuar dhe e përziejmë deri sa të shkrihet çokollata.Ashtu të nxehtë ia qesim ëmbëlsirës së ftohur.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »