SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Rafaello të njelmëta
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
47989
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Rafaello të njelmëta
Përbërësit:
500 gr mish i bardhë pule
200 gr djath feta
4 vezë të ziera
50 gr proshutë
rreth 100 gr djath të fortë(ementaler ose gauda)
Përgatitja:
Mishin e ziejmë me pak kripë.E kullojmë dhe e bluajmë.
Djathin feta e shtypim me pirun.vezët e ziera i grijmë imët.
I përziejmë të gjitha bashkë.Nga masa formojmë toptha të cilëve Në mes ua shtijmë nga një copë proshutë.I rrotullojmë në djathin e fortë të grirë në rende.
P.S.Mund të rrotullohen edhe në susam të pjekur dhe fara të zeza.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »