SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Petulla amerikane me kokos(Pancakes)
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47990
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Petulla amerikane me kokos(Pancakes)
Përbërësit:
120 gr miell
100 gr miell kokosi
1/2 pluhur për pjekurina
1/2 lugë çaji sodë bikarboni(sodë buke)
50 gr sheqer
200 ml qumësht
1 lugë uthull
1 lugë vaj
2 vezë
pak krip

Përgatitja:
Fillimisht përziejmë miellin,kokosin,sheqerin,kripën,pluhurin për pjekurina dhe sodën.
Pastaj i shtojmë qumështin,vajin uthullën dhe i përziejmë mirë.
I lëjmë anash të pushojnë pak rreth 10 minuta.Pastaj i qesim me lugë në tigan(nga 2 lugë për një petull).I fërgojmë me pak vaj në temperaturë jo shumë të lartë.
Kur të piqen nga njëra anë i rrotullojmë dhe në anën tjetër.Nga kjo masë mund të pergatiten rreth 16 petulla.
Servohen me mjaltë apo krem çokolate dhe fruta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »