SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kroketa me susam
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47991
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Kroketa me susam
Përbërësit:
750 gr patate
150 gr djath
1 vezë+ 1 e verdhë e vezës
krip,biber ,vegetë

Gjithashtu nevoiten edhe:
2 lugë gjelle susam
100 gr galetë
2 vezë
pak krip
Përgatitja:
Patatet pastrohen me ujë.Zihen me lëvore rreth 30 minuta.I largojmë nga zjarri dhe i lëmë pak të ftohen.I qërojmë,i shtypim ia shtojme vezën,të verdhën e vezës ,melmesat si dhe djathin e prerë në kube të vogla.Në një pjatë përziejmë vezët ndërsa në një tjetër përziejmë susamin dhe galetën.I formojme kroketat të cilat i rrotullojmë fillimisht në vezë e pastaj në përzierjen prej susami dhe galete.I fërgojmë në vaj të nxehtë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »