SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Revani e zezë
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47992
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Revani e zezë
Përbërësit:
5 vezë
15 lugë miell
15 lugë sheqer
15 lugë qumësht
15 lugë vaj
2 lugë grizë
2 lugë kakao
1 pluhur për pjekurina

Përbërësit për sherbetin:
3 filxhana sheqer
3 filxhana qumësht
1 vanil sheqer

Përgatitja:
RRahim vezët me sheqer pastaj i shtojmë të gjith përbërësit e tjerë.
Përziejmë mirë dhe e pjekim në temperaturë 200*C rreth 15 minuta.Pasi te pjeket e lejme anash që të ftohet.Pastaj ia qesim sherbetin e nxehtë.E dekorojmë me shllag.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »