SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Keksa
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47995
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Keksa
Përbërësit:
250 gr miell
1 lugë çaji pluhur për pjekurina
100 gr sheqer pluhur
1 vezë
1 lugë gjelle qumësht
150 gr margarin

Përbërësit për kremin:
30 gr kakao
50 gr sheqer pluhur
1 sheqer vanile
100 gr margarin

Përgatitja:
Përziejmë të gjithë përbërësit dhe i lejmë në frigorifer që të ftohen.
Pasi të jetë ftohur masa e marrim dhe e tëhollojmë në trashësi rreth 5mm.Nga kjo petë prejmë rrathë të gjerësisë 4 cm.I radhitim në tepsi të shtruar me letër të yndyrshme.Piqen në temperaturë 180*C rreth 10 minuta(duke u kujdesur qe mos te marrin ngjyrë të errët).
Deri sa të ftohen fillojmë me përgatitjen e kremit.
Përziejmë të gjithë përbërësit dhe me këtë masë i lyejmë keksat të cilët i bashkojmë nga dy copa.I ruajmë në vend të ftohët.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »