SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Rolatë pa miell
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
47998
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Rolatë pa miell
Përbërësit:
4 vezë
4 lugë sheqer
1 sheqer vanile
50 gr arra të bluara ose lajthi të bluara
Përbërësit per fillin:
200 gr ajkë kosi
sheqer pluhur
aromë vanile
Përgatitja:
Rrahim të bardhat e vezëve dhe sheqerin me mikser.Pastaj i shtojmë të verdhat e vezëve te rrahur me sheqer vanile.Në fund i shtojmë arrat e bluara.Përziejmë mirë dhe e qesim në tepsi të shtruar me letër të yndyrshme.Pjekim në temperaturë 180*C rreth 15 minuta.
Pasi të piqet e qesim në një leckë të lagur që të zbutet pak.Kur të zbutet e lyejmë me ajkën e kosit të përzier me sheqer dhe aromë vanile.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »