SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Krem pastiçerie 3
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48000
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Krem pastiçerie 3
Përbërësit:
1 l qumësht
8 lugë gjelle nisheste
300 gr sheqer
1 sheqer vanile
250 gr margarin
3 të verdha veze
Përgatitja:
Vlohen 800 ml qumësht me sheqer.Pastaj i shtohet nishestja e përzier me 200 ml qumësht dhe me sheqer vanile.Përzihet pandërprerë deri sa të trashet.Ena mbulohet dhe kur të ftohet i shtohet margarina e rrahur me mikser me të verdhat e vezëve gjithashtu të rrahura me mikser.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »