SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Krem pastiçerie 1
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48002
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Krem pastiçerie 1
Përbërësit:
500 ml qumësht
6 të verdha të vezëve
175gr sheqer
1 sheqer vanile
60 gr miell
Përgatitja:
Vlohet qumështi me sheqer vanilje.Largohet nga zjarri dhe ftohet pak.Vezët tunden me sheqer dhe miell.Qumështi i vakët shtohet tek vezët dhe përzihet mirë.Vendoset përsëri në zjarr të ulët deri sa të vlojë.Hiqet nga zjarri,mbulohet me foli plastike që të mos formojë kore përmbi dhe kur të ftohet lyhen petat e tortes.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »