SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Rolatë Rafaello
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48004
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Rolatë Rafaello
Përbërësit për petën:
6 vezë
6 lugë sheqer
6 lugë miell
1 lugë çaji pluhur për pjekurina
Përbërësit për fillin:
1 kese puding vanile
500 ml qumësht
4 lugë sheqer
125 gr margarin
7 lugë kokos

Përgatitja:
Ndajmë të verdhat e vezëve nga të bardhat dhe i rrahim veq e veq me nga 3 lugë sheqer.Pastaj i bashkojmë dhe ua shtojmë përbërësit e tjerë.
Përziejmë mirë dhe e qesim në tepsi të shtruar me letër të yndyrshme. E pjekim në temperaturë 180*C rreth 15 minuta.Kur të pjeket e mbështjellim me një leckë të lagur dhe e lejmë anash që të ftohet.
Në ndërkohë përgatisim fillin:
Ziejmë pudingun me qumësht dhe sheqer si çdo puding tjetër.Pastaj i shtojmë margarinën dhe kokosin.Përziejmë mirë dhe me këtë e lyejmë rolatën.
Mund ta dekoroni me vishnje ose me banane.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »