SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Patate të furrës
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48005
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Patate të furrës
Përbërësit:
1 kg patate
miell
vaj
krip,vegetë,biber i zi

Përgatitja:
Patatet lahen,qërohen dhe prehen në pjesë pak më të medha për së gjati.U qesim krip,vegetë dhe biber dhe i përziejmë mirë.I marrim dhe i fusim në miell që të mbulohen në të gjitha anët.I radhitim në tepsi të shtruar me letër të yndyrshme dhe iu qesim kapak vaj përmbi.Tepsia duhet të jetë pak më e madhe në mënyrë që mos të bëhen patatet një mbi një(dmth duhet të jetë vetëm një rend me patate).Piqen rreth 1 orë në temperaturë 200*C.Servohen me qofte apo ndonje lloj tjetër të mishit.
P.S.Ne vend te miellit mund te perdoret edhe galetë
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »