SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me lëvore portokalli
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48006
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me lëvore portokalli
Përbërësit:
8 vezë
8 lugë sheqer
100 gr rrush i terur
2 lugë galetë
200 gr arra të bluara
lëvore portokalli (të ziera te kulluara dhe të ftohura)

Përbërësit për sherbetin:
lëvorja e 2 portokajve
200 gr sheqer
ujë
Nevoiten edhe 3dl ajkë e ëmbël për dekorim dhe pak lëvore portokalli
Përgatitja:
Fillimish përgatitim lëvoret e portokallit.
Pastrojmë mirë 2 portokaj,i qërojmë dhe lëvoret e grijmë në katrorë të vegjël.E qesim të zihet.Pasi të vlojë 2-3 minuta ia derdhim ujin dhe përsëri i mbushim me ujë dhe i ziejmë.Këtë proces e përsërisim 3 her.Në të katërtën herë i qesim 6 dl ujë dhe 200 gr sheqer dhe i ziejmë.
Ky është sherbeti i ëmbëlsirës,të cilit mund t`ia shtojmë edhe lëngun e një portokalli.Nga sherbeti heqim lëvoret e portokallit dhe i lejmë anash se do na duhen për pandispanjën.
Tani fillojmë me përgatitjen e ëmbëlsirës:
Rrahim të bardhat e vezëve me sheqer,shtojmë të verdhat e vezëve,galetën,arrat,lëvoret e portokallit dhe rrushin e terur.
Pjekim në temperaturë 180-200*C.
E ftohim pak dhe ia qesim sherbetin e nxehtë.Kur të ftohet plotësisht e dekorojmë me shllag dhe lëvore portokalli.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »