SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Mish i bardhë pule
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48007
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Mish i bardhë pule
Përbërësit:
500 mish i bardhë pule
80 gr miell
50 gr nisheste
150 ml kos
1 lugë biber i kuq
1 thelb hudhër
1 vezë
krip,biber,vegetë
galetë
Përgatitja:
Mishin e pulës e prejmë në feta të holla dhe i kriposim ne të dy anët.
Në një enë të thellë përziejmë miellin,nishesten,biberin e kuq,hudhren,vegetën,biberin,vezën dhe kosin.Përziejmë mirë deri të formohet një masë pa kokrra.Në këtë masë shtojmë mishin e bardhë të pulës.Mbulojmë me foli plastmasi dhe e lejmë ashtu të mbuluar në frigorifer për rreth 30 minuta(sa më shumë që rri aq më mirë).
Pas kësaj kohe me pirun i nxjerrim fetat e mishit,i rrotullojmë në galetë dhe i fërgojmë në vaj nga 4-5 minuta nga të dyja anët.Servohen me sallatë të ndryshme,patate të fërguara,makarona apo pilaf.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »