SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Toptha Rafaello(2)
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48008
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Toptha Rafaello(2)
Përbërësit:
2 pudinga vanile
500 ml qumësht
5 lugë sheqer
2 kese sheqer vanile
200 gr margarin
200 gr sheqer pluhur
150 gr kokos(apo edhe me shume deri sa te formohet nje mase e punueshme)
Nevoiten edhe rreth 80 gr kokos për rrotullimin e topthave si dhe rreth 80 gr lajthi të pjekura.

Përgatitja:
Fillimisht ziejmë pudingun me qumësht,sheqer dhe vanil sheqer.E lejmë të ftohet duke e përzier kohë pas kohe.
Margarinën e rrahim me mikser me sheqerin pluhur,ia shtojmë pudingun e ftohur dhe kokosin.E përziejmë mirë dhe e lejmë në frigorifer rreth 2 orë.Pas kësaj kohe e marrim formojmë topthat,në mes ua shtijmë një lajthi dhe i rrotullojmë në kokos.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »