SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tatli me marmeladë kumbulle(pekmez)
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48009
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Tatli me marmeladë kumbulle(pekmez)
Përbërësit:
250 gr marmeladë kumbulle
250 ml vaj
250 gr arra të bluara
1 pluhur për pjekurina
1 sheqer vanile
1 vezë
miell deri sa të bëhet një brum jo shumë i fortë(rreth 300-400 gr apo edhe më shumë varet nga lloji i miellit)
përbërësit për sherbetin:
600 gr sheqer
600 ml ujë
150 gr marmeladë kumbulle

Përgatitja:
Përzijmë vezën,vajin,marmeladën pastaj i shtojmë përbërësit e tjerë.Përziejmë mirë deri të formohet një brum jo shumë i fortë.Brumin e ndajmë në toptha dhe u japin formën e dëshiruar.I radhitim në tepsi dhe i pjekim në temperaturë 180*C rreth 20-30 minuta.Në ndërkohë ziejmë sherbetin rreth 2 minuta dhe në fund ia shtojmë marmeladën.
Tatlive të nxehta ua qesim sherbetin e vakët.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »