SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me puding
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48012
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me puding
Përbërësit:
250 gr miell
250 gr sheqer
5 vezë
2 lugë kakao
1 pluhur për pjekurina
1 dl vaj
1 dl qumësht
1 vanil sheqer

Përbërësit për kremin:
8 dl qumësht
2 kese puding
4 kese vanil sheqer

Glazura:
4 dl ajkë kosi
6 lugë sheqer pluhur
Përgatitja:
Ziejmë pudingun me qumësht dhe sheqer dhe e lejmë anash që të ftohet.
Përzijmë të kuqtë e vezëve me sheqer dhe me përbërësit e tjere.Në fund i shtojmë shkumën nga të bardhat e vezëve.
E qesim në tepsi të lyer me yndyrë.Mbi masë qesim me lugë nga pudingu i zier.Pjekim në temperaturë 180*C rreth 30-40 minuta.Pasi të piqet përmbi ia qesim ajkën e përzier me sheqer dhe e shtijmë në furrë edhe për 5 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »