SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Rolatë me susam
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48013
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Rolatë me susam
Përbërësit:
500 gr susam
500 gr llokum
2 lugë vaj
10 krem banane
Përgatitja:
Susamin e fërgojmë me 2 lugë vaj në zjarr të ngadalshëm.
Largojmë nga zjarri dhe e shtojmë llokumin e coptuar në copa të vogla.E ngjeshim mirë deri sa të formohet masë e njëtrajtshme.
Masën e ndajmë në dy pjesë.E qesim në letër të yndyrshme dhe e tëhollojmë.Në mes radhitim 5 krem banane dhe e mbështjellim në rolatë.
E lejmë të forcohet pastaj e prejmë në rrathë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »