SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Petulla me molla
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48014
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Petulla me molla
Përbërësit:
450 gr miell
2 gota të ujit me kos(ose 2 jogurta të gatshëm)
2 vezë
1 mollë e grirë në rende
4 lugë sheqer
1 pluhur për pjekurina
1 vanil sheqer
50 gr rrush i terur
lëvorja e një limoni
sipas dëshirës 1 lugë rum

Përgatitja:
Përziejmë të gjithë përbërësit mirë.I lejmë ashtu të qëndrojnë rreth 10 minuta.Pastaj marrim me lugë gjelle nga brumi dhe i fërgojmë në vaj të nxehtë.Mund të përdorni edhe lugën e akullores ,me atë dalin petullat në formë topthi.Përmbi u qesim sheqer pluhur.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »