SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me mollë
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48017
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me mollë
Përbërësit:
1kg e gjysëm molla
2 lugë çaji kanellë
3 lugë gjelle sheqer
100 gr rrush i terur

Përbërësit për pandispanjën:
4 vezë
10 lugë sheqer
10 lugë miell
1 pluhur për pjekurina
150 ml vaj
100 ml lëng portokalli

Nevoiten edhe 3 dl ajkë e ëmbël përmbi.
Përgatitja:
Qërojmë mollat dhe i prejmë në feta të holla.I radhitim në tepsi të lyer me yndyrë,përmbi ia qesim rrushin e terur,kanellën dhe sheqerin dhe i pjekim në temperaturë 200*C rreth 30 minuta.
Në ndërkohë përgatisim pandispanjën.
Rrahim vezët me sheqer,shtojmë vajin,lëngun e portokallit dhe në fund miellin e përzier me pluhur për pjekurina.
Këtë masë e qesim mbi mollët e pjekura.Ulim temperaturën ne 180*C dhe e pjekim edhe për 30 minuta.
Pas kësaj kohe çkyqim furrën tërësisht,hapim pak derën e furrës dhe e lëmë ëmbëlsirën në furrë edhe per 20 minuta.
Pas kësaj kohe nxjerrim nga furra.Me thikë e ndajmë nga rrethi i tepsisë dhe e kthejmë përmbys në një pjatë të madhe,në mënyrë që pandispanja të mbetet poshtë ndërsa mollat lart.
Përmbi i qesim ajkën e rrahur me mikser.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »