SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Keksa të njelmët
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48018
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Keksa të njelmëtPërbërësit:400 gr miell200 gr margarin200 gr djath feta2 vezëpak krip1 pluhur për pjekurinaNevoiten edhe një vezë për lyerje dhe kimPërgatitja:Përziejmë të gjithë përbërësit mirë deri sa të formohet masë kompakte.Pastaj brumin e ndajmë në dy pjesë.E tëhollojme dhe nga peta nxjerrim keksat ne qfar do forme që dëshirojmë.Keksat i qesim në letër të yndyrshme,i lyejmë përmbi me vezë.U qesim kim dhe i pjekim në temperaturë 190*C rreth 12 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »