SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Mish i bardhë pule me djath dhe ullinjë
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48019
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Mish i bardhë pule me djath dhe ullinjë
Përbërësit:
4 copë mish të bardhë pule
2 lugë çaji rigon(origano)
2 thelpinjë hudhër
50 gr djath
2 dl supë pule
2 dl jogurt
1 lugë gjelle miell
10 ullinjë
pak vaj ulliri
krip,vegetë,biber
Përgatitja:
Mishin e bardhë të kriposur e fërgojmë në temperaturë të lartë me pak vaj ulliri.
Kur të fërgohet e heqim nga ena dhe në enë qesim hudhrat e shtypura,i fërgojmë pak pastaj shtojmë supën e pulës.
Më vonë shtojmë edhe djathin e shtypur dhe origanon.Ziejme edhe pak.
Në 2 dl jogurt përziejmë një lugë gjelle miell dhe e shtojmë në enën me supë dhe djath.Përziejmë panderprerë deri sa të vlojë.Në këtë salcë e qesim mishin e bardhë dhe e ziejmë në zjarr të ngadalshem rreth 15 minuta.Në fund i shtojmë ullinjët e coptuar.
Servohet me pilaf,pure patatesh ose patate të skuqura.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »