SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Mufins me çokolatë dhe kokos
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48020
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Mufins me çokolatë dhe kokos
Përbërësit:
275 gr miell
2 lugë qaji pluhur për pjekurina
1/2 lugë qaji sode buke
4 lugë gjelle kakao
1 vezë
130 gr sheqer
80 gr margarin
3dl kos
Përbërësit për mbushjen prej kokosi:
100 gr djath krem
100 gr kokos
2 lugë gjelle sheqer
1 sheqer vanile
Nevoiten edhe:
100 gr çokolatë kuzhine
2 lugë qumësht
80 gr margarin
kokos
Përgatitja:
Përziejmë miellin me pluhurin për pjekurina,kakaon,soden.Në një enë tjetër përziejmë vezën me sheqer pastaj i shtojmë kosin dhe margarinën.Kësaj mase i shtojmë masën e përgatitur me miell.Përziejmë mirë.
Përgatitja e mbushjes prej kokosi:
Krem djathin,sheqerin,vanil sheqerin dhe kokosin i përziejmë 5 minuta.Nga kjo masë formojmë 24 toptha të vegjël.
Në kallëpet për mufina qesim pak nga masa e errët.Në mes ia qesim një topth kokosi.Pastaj përmbi këtë i qesim edhe pak nga masa e errët.
Piqen në temperaturë180*C rreth 25 minuta.
Kur të ftohen i lyejmë me çokolatën e shkrirë dhe të përzier me margarin e me qumësht.Përmbi iu qesim kokos.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »