SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pite me mish "Kiymali pide"
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48021
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pite me mish "Kiymali pide"Përbërësit:500 gr miell10 gr tharm buke300 ml qumësht50 ml vajpak kripPërbërësit për mbushjen:500 gr mish i bluar1 qepë1 domate2 specakrip,biber i zi,biber i kuq,vegetë.Përgatitja:Në miell shtojmë kripën,tharmin,vajin dhe qumështin dhe formojmë brumin të cilin e mbulojmë dhe e lejmë në ambient të ngrohtë rreth 1 orë.Gjatë kësaj kohe përgatisim mbushjen:Fërgojmë në pak vaj qepën pastaj i shtojmë specat e grirë imët.Shtojmë mishin e bluar,pastaj shtojmë domaten e qëruar dhe të grirë imët.Shtojmë dhe erëzat dhe i fërgojmë.Brumin e ndajmë në 8 pjesë.Formojmë kuleqtë të cilët i tëhollojmë në madhësi të një krepe.Në njërën gjysmë të petës qesim 2-3 lugë fill,mbulojmë me gjysmën tjetër dhe i kthejmë anët e petës që mos të dali filli.I fërgojmë në tigan me pak yndyrë nga të dyja anët. Mund edhe te piqen ne furre.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »