SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsira në formë zemre me çokolatë
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48022
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsira në formë zemre me çokolatëPërbërësit për petën:1 gotë e gjysëm sheqer2 gota miell2 gota qumësht1 lugë kafeje kanellë1 lugë gjelle vaj2 lugë çaji sodë bukePërbërësit për glazurën:2 vezë1 gotë sheqer100 gr çokolatë125 margarin1 lugë vajGota duhet të ketë masën 200 mlPërgatitja:Përziejmë të ghjithë përbërësit me lugë dhe i qesim në tepsi që të piqen.Piqet në temperaturë 200*C rreth 15-20 minuta.Pasi të ftohet pak(jo tërësisht) e lyejmë me marmeladë kajsie.Përgatitja e glazurës:Përzijmë vezët me sheqer.Në temperaturë të ulët shkrijmë margarinën dhe çokolatën,pastaj i shtojmë vezët me sheqer.Ziejmë deri sa të formohet një masë kompakte.I shtojmë një lugë vaj dhe përziejmë mirë.Kur të ftohet glazura ia qesim ëmbëlsirës përmbi.Pasi të forcohet atëher me forma nxjerrim ëmbëlsirat në formë zemre,apo mundeni edhe me e pre në katrorë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »