SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Rolatë me kokos
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48023
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Rolatë me kokosPërbërësit për masën e errët:300 gr keksa100 gr çokolatë pluhur(Nesquick apo ndonjë lloj tjetër)200-250 ml ujë të nxehtë20 gr kafe100 gr sheqerPërbërësit për pjesën e bardhë:150 gr margarin150 gr sheqer pluhur100 gr kokosnevoiten edhe 50 gr kokos për dekorimPërgatitja:Fillimisht përzijmë keksat me çokolatën pluhur.Kafën e zijmë me ujë dhe sheqer dhe ia shtojmë keksave gradualisht duke i përzier deri të zbuten keksat.Fillojmë përgatitjen e kremit të bardhë duke rrahur margarinën dhe sheqerin pluhur me mikser pastaj i shtojmë kokosin.Përziejmë mirë.Masën e errët e ndajmë në 3 pjesë,gjithashtu edhe kremin.Secilën pjesë e tëhollojmë e lyejmë me kremin dhe e mbështjellim në rolatë.Rolatave iu qesim përmbi kokos dhe i fusim në frigorifer që të ftohen mirë pastaj i prejmë.Këto rolata mund edhe të ngrihen.Nxirren nga ngrirësi rreth 1 orë para përdorimit.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »