SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë e bardhë
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48024
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë e bardhëPërbërësit:400 gr miell150 gr margarin1 vezë150 gr sheqer pluhur1/2 pluhur për pjekurina3 lugë ajkë kosi Përbërësit për kremin:600 ml qumësht6 lugë miell250 gr sheqer pluhur2 kese vanil sheqer250 gr margarinPërgatitja:Përziejmë të gjithë përbërësit dhe e ndajmë në 3 pjesë.I tëhollojmë dhe i qesim në tepsi të shtruar me letër për pjekje.I pjekim një nga një në temperaturë të ulët sepse petat duhet të mbesin të bardha.Pastaj ziejmë kremin.Nga 600 ml qumësht ndajmë një gotë të vogël dhe e përziejmë me miellin ndërsa pjesën tjetër të qumështin e qesim që të vlojë.I shtojmë miellin e përzier me qumësht dhe e ziejmë si puding.E lejmë të ftohet pastaj e përziejmë me margarinën e rrahur me mikser dhe me sheqer pluhur.Me këtë masë i lyejmë petat,i shtypim pak me dorë që të ngjiten më mirë dhe i lejmë në vend të freskët deri sa të zbuten petat.Permbi zbukurojme me sheqer pluhur.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »