SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me kakao
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48025
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me kakaoPërbërësit:150 gr margarin2 vezë1 gotë e gjysëm sheqer150 ml qumësht1 pluhur për pjekurina1 vanil sheqer3 lugë gjelle kakao2 gota miell Përbërësit për glazurën:50 gr margarin2 lugë të vogla nesscaffe2 lugë kakao1 vanil sheqer1 gotë e gjysëm sheqer pluhurP.S. Gota duhet të ketë masën 2dlPërgatitja:Shkrijmë margarinën.Vezët i rrahim me sheqer.Pastaj përziejmë të gjithë përbërësit e tjerë.Qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe e pjekim në temperaturë rreth 200*C rreth 15 minuta.Përgatitja e glazurës:Shkrijmë margarinën ,i shtojmë sheqerin,vanil sheqerin,kakaon dhe e perziejmë mirë.Përmbi e dekorojmë me kokos ose arra.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »