SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Toptha me portokall
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48026
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Toptha me portokallPërbërësit:300 ml lëng portokalli(i freskët)2 lugë lëvore portokalli të grirë në rende300 gr çokolatë e bardhë50 gr margarin200 gr kokospak sheqer sipas dëshirësPërgatitja:Grijmë lëvoren e portokallit dhe e qesim të zihet me 300 ml lëng portokalli.Ziejmë deri sa të shterret pak dhe nga ky leng të mbesin 75 ml.E lejmë të ftohet dhe i shtojmë 200 gr kokos,çokolatën e shkrirë me margarin.Përziejmë mirë,i lëmë të ftohen dhe nga kjo masë formojmë topthat të cilët i rrotullojmë në kokos.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »