SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Gurabi të plasaritura
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48027
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Gurabi të plasaritura

Përbërësit:
210 gr miell
225 gr çokolatë kuzhine
100 gr sheqer
2 vezë
1 vanil sheqer
55 gr margarin
1 lugë e vogël pluhur për pjekurina
pak krip(një maje luge e vogël)
Nevoiten edhe 100 gr sheqer pluhur
Përgatitja:
Coptojmë çokolatën dhe e shkrijmë në avull bashkë me margarinën.
Në një enë tjetër përziejmë miellin ,kripën dhe pluhurin për pjekurina.
Në tjetër enë përziejmë me mikser sheqerin,vanil sheqerin dhe vezët.
Në masën me vezë dhe sheqer shtojmë margarinën dhe çokolatën e shkrirë dhe në fund përzierjen nga mielli dhe pluhuri për pjekurina.
Përziejmë mirë dhe enën e mbuluar me foli plastike e futim në frigorifer për 3 deri 4 orë.Pas kësaj kohe më lehtë formohen topthat.Lyejmë pak gishtat me yndyrë dhe fillojmë të formojmë topthat,të cilët i rrotullojmë në sheqer pluhur dhe i radhitim në tepsi të shtruar me letër të yndyrshme.
Burabitë i pjekim në temperaturë 180*C rreth 10 -12 minuta(jo m shumë se bëhen të fortë)
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »