SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Bajaderë e bardhë
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48028
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Bajaderë e bardhëPërbërësit:200 gr sheqer1 filxhan i vogël kafeje ujë250 gr margarin300 gr keksa 25 gr qumësht pluhur150 gr çokolatë e bardhë për glazurëPërgatitja:Ujin e vlojmë me sheqer 2-3 minuta.E largojmë nga zjarri dhe i shtojmë margarinën.Përzijmë deri sa të shkrihet,pastaj shtojmë keksat e coptuar(jo të bluar) dhe qumështin pluhur.Përziejmë mirë dhe e qesim në një tepsi katrore. E rrafshojmë dhe e lyejmë me çokolatën e shkrirë me 2 lugë vaj.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »