SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Shtrudlle me hurme
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48029
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Shtrudlle me hurme
Përbërësit për brumin:
200 gr miell
100 gr griz
100 gr margarin të shkrirë
2 lugë vaj
100 ml ujë
pak krip
sipas dëshirës mundet edhe lëvorja e një limoni e grirë në rende
Përbërësit për mbushjen:
150 gr hurme
20 gr margarin
pak kanellë
1 sheqer vanile
Përgatitja:
Përziejmë të gjith përbërësit duke formuar brumin të cilin e lejmë të pushoj rreth 30 minuta.
Hurmeve ua heqim bërthamat dhe i bluajmë bashkë me vanil sheqerin,kanellën dhe margarinën.
Nga brumi i tëhollojmë 2 petë katërkëndëshe.I lyejmë me fillin e përgatitur dhe i prejmë në copa më të vogla.Shtrudllet i fusim njëher në frigorifer per 2 orë që mos t`u prishet forma.
Pas 2 orësh piqen në temperaturë 180*C rreth 20 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »