SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pogaqe e mbushur
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48030
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pogaqe e mbushur
Përbërësit:
600 gr miell
20 gr tharm buke
1 vezë
1 lugë e vogël krip
150 ml qumësht
150 ml ujë
5 lugë gjelle me vaj

Përbërësit për mbushjen:
200 gr djath
200 gr ajkë kosi
2 vezë
pak krip
Nevoiten edhe 150 gr margarin

Përgatitja:
Përziejmë të gjithë përbërësit dhe formojmë një brumë të butë.E lejmë anash në një vend të ngrohtë që të dyfishohet.
Pastaj e ndajmë në dy pjesë.Pjesën e parë e qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe e lyejmë përmbi me margarinën e shkrirë.Mbi këtë e qesim mbushjen prej djathit,ajkës dhe vezëve.Pastaj qesim pjesën tjetër të brumit.
Përmbi e lyejmë me margarin dhe i qesim fara susami.Piqet në temperaturë 200*C rreth 30 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »