SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte surprizë
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48032
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte surprizëPërbërësit për kremin:100 gr çokolatë50 gr çokolatë e bardhë2 lugë nisheste250 ml qumësht150 gr margarin3 lugë sheqer pluhurPërbërësit për petën:300 gr keksa për tiramisu200 ml qumësht1 sheqer vanilePërgatitja:Përziejmë nishesten me 5 lugë qumësht.Pjesën tjetër e qesim të vlojë.KUr të vlojë e qesim nishesten e përzier me qumësht dhe e zijmë 1 minut.Pastaj e qesim çokoladën e coptuar dhe e përzijmë deri sa të shkrihet.E lejmë anash deri sa të ftohet.Rrahim me mikser margarinën me sheqer pluhur,pastaj e përziejmë me masën e ftohur të përgatitur më parë.I zhytim keksat në qumështin e përzier me vanil sheqer dhe i radhitim në tepsi të madhësisë 24cm.Përmbi i lyejmë me kremin e përgatitur.Pastaj qesim edhe një rend keksa dhe e lyejmë mirë me kremin e mbetur.Dekorojmë me çokoladë të grirë në rende.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »